Padel. A skąd to?
A co to?
I dlaczego?
Padel narodził się w Meksyku, po czym dotarł do Europy i niczym nachosy podbija Stary Kontynent.
Jest niezwykle popularny w Hiszpanii, Szwecji i we Włoszech. Mocne uderzenie popularności tego sportu sprawiło,że piłka do padla zmierza właśnie w stronę polskich kortów!
Czy odbijemy piłeczkę? Oczywiście!
Coś nas naPADLO i chcemy, byście dzielili z nami pasję do tego sportu!
Dlatego właśnie, powstała idea stworzenia Padel Spotu!
Wszystko pięknie, ale jak w to grać!?
To ani tenis, ani squash. To po prostu padel –
odrębny sport rakietowy. Można rzec – kuzyn wymienionych powyżej dyscyplin.
Gra się na korcie mniejszym niż ten, który znamy z rozgrywek w tenisa. Kort do padla ma – mniej więcej – 1/3 wielkości kortu tenisowego i otoczony jest szklanymi ścianami oraz drucianą siatką. Punkty liczy się według standardowych zasad obowiązujących w tenisie. Celem zawodników jest przebicie piłki nad siatką tak, by trafić w boisko przeciwników. Piłka musi odbić się jeden raz po drugiej stronie, zanim zostanie odebrana przez drużynę przeciwną.
Teraz już chyba jasne, ale najlepiej spróbować samemu!
Bez naciągania i dużego ciśnienia
Rakiety używane do gry w padla są solidne i nie mają naciągów.
Piłka jest podobna do piłki tenisowej, ale ma mniejsze ciśnienie i jest bardziej miękka.
We play as a team!
Lecimy prospołecznie!
W padlu jesteśmy drużyną!
Zespoły mają po dwie osoby (rozgrywka deblowa).
Dzięki temu padel, prócz tego, że jest dyscypliną sportu, staje się też grą towarzyską łączącą ludzi, którzy chcą fajnie i aktywnie spędzić czas. W padlu liczy się współpraca i rywalizacja w dobrej atmosferze.
Padel ponad podziałami
W padla gra się niezależnie od płci i wieku.
To gra dla zawodników o różnych umiejętnościach, która zapewnia dobry trening, a jednocześnie nie jest bardzo wysiłkowa i nie obciąża stawów.
To sport ponad podziałami! Na korcie mogą spotkać się pokolenia graczy – rodzice, seniorzy i dzieci. W padla mogą grać amatorzy i zawodowcy.
Korzyści z gry
w padla
Poprawia kondycję
i sprawność
W zdrowym ciele, zdrowy duch! Gra w padla to doskonały trening sercowo-naczyniowy. Może wpłynąć na poprawę kondycji, wyrobić szybkość i zwinność. Wystarczy do tego podejść z sercem!
Pomaga
w integracji
Rozgrywki padla, to gra deblowa. Samoczynnie poszerza to grupę jego miłośników, integruje drużyny i tworzy wyjątkową społeczność. Taki system gry pozytywnie wpływa na rozwijanie umiejętności pracy zespołowej i komunikacji. A dodatkowo: więcej graczy, to więcej kibiców – więcej kibiców, to więcej radości ze wspólnie spędzonego czasu.
Korzystnie wpływa
na psychikę
Twój mózg Ci podziękuje! Szybkie tempo gry może poprawić Twój czas reakcji, zdolność podejmowania decyzji i koncentrację.
To okazja do aktywności
na powietrzu
Możesz wreszcie się wylogować z biura lub home office i zaczerpnąć aktywnie świeżego powietrza
oraz przyjąć trochę witaminy D. Korty są na zewnątrz, sorry nie gramy on-line.
Jest łatwy
Nie musisz być wytrawnym graczem, możesz być sauté. Padel jest łatwy do nauczenia. Wchodzisz, słuchasz trenera, trochę ćwiczysz – pyk, pyk i umiesz. Na pewno jest to prostsze niż Excel.
To szybka gra
Dzięki temu, możesz swobodnie dostosować swój cenny czas przeznaczony na aktywność fizyczną. Jeden meczyk…, no może dwa i lecisz dalej załatwiać sprawy.
To mniejsze
ryzyko kontuzji
Mniejszy obszar gry, zamknięty kort i bardziej miękka (niż tenisowa) piłka sprawiają, że ryzyko kontuzji stawów czy mięśni jest mniejsze. Padel nie powoduje dużych obciążeń, w przeciwieństwie do tenisa lub squash’a.
Tak naprawdę,
to dobra zabawa
I o to nam właśnie chodzi!